donaskova sluzba banner

Kvalitné bulharské produkty, Lutenica

Paradajkový pretlak DERONI Premium 260g
Kečup DERONI premium 340g
Cestoviny DERONI
Špagety DERONI
Lutenica VELIKA 265g
Lutenica Deroni Sladká 265g
Lutenica Deroni Pikantná 260g

História a filozofia

Naša firma vznikla 15. 7. 2004  ako Kostadin Kostadinov – AMIGO.  Na začiatku svojej existencie bola zapísaná v Živnostenskom registri č. 807-4782 /07.07.2004. Začínali sme s dvoma maloobchodnými predajňami s ovocím a zeleninou v Michalovciach na ul. Špitalskej a v Sobranciach na ul. Michalovskej. Ako druhú hlavnú činnosť sme mali od začiatku aj upratovací servis.

V mesiaci jún 2005 sme začali aj s veľkoobchodnou činnosťou  na ul. Priemyselnej v Michalovciach. Naším prvým veľkým odberateľom bolo SD Jednota Michalovce. Keďže sme svoje pôsobenie založili viac na kvalite a až potom na cene, tak postupne rástol aj okruh našich zákazníkov. V novembri 2005 sme založili ZVOS Jednota Trebišov, veľkoobchod s ovocím a zeleninou pre štyri spotrebné družstvá Jednota, tým sa zmenšil okruh našich zákazníkov. Zároveň s tým sme začali zásobovať niektoré predajne ILaS a CBA Karmen, CBA Komfos, a niektoré menšie súkromné predajne. Presťahovali sme sa na ul. Močarianská 3, potom na ul. Stavbárov 8.  Otvorili sme takisto malý príručný sklad v Kráľovskom Chlmci.

Dňa 13.12.2007 sme transformovali firmu od FO (fyzická osoba) na spoločnosť s ručením obmedzeným: AMIGO PRIMA, s. r. o. so sídlom na Stavbárov 8 v Michalovciach.
Začali sme dovážať určité potraviny z Bulharska: lutenicu (kapiovú nátierku), ryžu, fazuľu, zaváranú zeleninu atď.

V lete 2010 sme sa presťahovali späť do priestorov, kde sme začínali veľkoobchodnú činnosť. Koncom roka 2010 sme zmenili sídlo spoločnosti na ul. Prof. Hlaváča 1890/34.

Robíme určité dovozy z Bulharska, Poľska, ČR, Španielska, Maďarska, Macedónska. 
Z Bulharska dovážame prevažne potraviny od firmy Suiden Commerce Ltd., Sofia; Mitak Ltd, Stará Zagora, DERONI Ltd, Haskovo. V Poľsku obchodujeme s firmou FH Renpol, Mlady Biorkow. V ČR obchodujeme s Cerozfrucht, Uherské Hradiště.

V súčasnosti máme štyri nákladné autá, s ktorými robíme rozvozy (tri autá sú 3,5-tonové a jedno auto je  7,5-tonové).

Skladové priestory sú veľké 600 m2 bez rampy. Dobudovali sme si tri izolované chladiace boxy, baliareň na balenie zemiakov a cibule do jedno- a dvojkilových sieťok a na 0,5-kg tácky. K dispozícii máme plynový VZV Toyota. Parkovací priestor pred skladom je asfaltovaný a podlaha v sklade je zmývateľný betón. Kúrenie je ústredné s plynovým kotlom, voda je zapojená na verejný vodovod a takisto aj odpadové vody do verejnej kanalizácie. Na spracovanie komunálneho odpadu máme zmluvu s MÚ.
Vykonávame pravidelné rozvozy po celom Zemplíne v naplánovaných dňoch týždňa. Zásobujeme reštaurácie, hotely, obchody, školy a vývarovne. Od roku 2015 začíname vykonávať aj donášku ovocia a zeleniny aj po domácnostiach v našom okrese.

Naše upratovačky vykonávajú vysoko kvalitnú prácu za rozumné ceny, a tak sme stále viac vyhľadávaní aj pre upratovacie služby. V každom objekte (dom, byt, firma), kde sme upratovali jednorazovo alebo pravidelne upratujeme, sú aj tí najnáročnejší zákazníci nadmieru spokojní s našou prácou.